Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Земјотрес ги разбуди дојранчани

Вести

Земјотрес ги разбуди дојранчани

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка е почувствуван рано изутринава во 04:06 часот во Дојран.

Земјотресот потекнува од дојранското епицентрално подрачје, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет. Земјотресот бил со Рихтерова магнитуда од 3.3 степени.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.