//
Следи нѐ
To Top

Земјотрес ги разбуди дојранчани

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка е почувствуван рано изутринава во 04:06 часот во Дојран.

Земјотресот потекнува од дојранското епицентрално подрачје, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет. Земјотресот бил со Рихтерова магнитуда од 3.3 степени.

реклама

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: