//
Следи нѐ
To Top

Во Израел одгледале најмал домат во светот – со големина на боровница

Израелската компанија Кедма, одгледа домат со големина на боровница, и тоа е најмал домат што израснал во Израел.

Семето за доматот било направено во Холандија и модифицирано да успее во суви климатски услови на јужен Израел.

реклама

Рамо Голан од Центарот за истражување во средба и северна Африка изјави дека тоа е најмал домат одгледан во историјата на Израел.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.