fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Ниту премногу чисто не е добро за здравјето

Занимливости

Ниту премногу чисто не е добро за здравјето

Одржувањето хигиена е добра особина, но не треба се да биде стерилно околу нас, па дури ни во нашиот дом, предупредуваат германските експерти.

Тие наведуваат дека некои бактерии не му штетат на здравјето, туку напротив, помагаат при изградба на телесните одбранбени механизми.

Поради тоа, средствата за дезинфекција треба да се користат само кога е тоа повеќе од потребно, тврди германскиот Центар за советување на потрошувачи. Тие наведуваат дека дезинфекција се препорачува најчесто кога некој во домот е болен па е потребно да се заштитат останатите.

Експертите наведуваат дека со средства против штетни бактерии треба редовно да се чистат фрижидерите и кваките на вратите.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.