//
Следи нѐ
To Top

Снег падна во пустината Сахара втора година по ред

Снег падна во пустината Сахара, втора година по ред. Според информациите, снежните врнежи започнале рано утрото во неделата во регионот на градот Аин Сефра во северниот дел на Алжир.

Снежната покривка достигнала околу 40 сантиметри, но се стопил до вечерта.

реклама

Во соопштението се вели дека во последните 37 години во пустината, снег паднал четири пати. Претходниот беше минатата година.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: