//
Следи нѐ
To Top

ХАВАИ: Камера ја сними внатрешноста на вулканска маса (ВИДЕО)

Една од камерите што снимаа вулканска ерупција во живо во националниот парк „Вулкани на Хаваите“, била проголтана од лавата, но не се расипала. 

„Гоу-Про“ камерата продолжува да снима и откако е зафатена од течната огнена маса, на 1.000 степени Целзиусови. Снимен е и моментот кога сопственикот на уредот, Ерик Сторм го наоѓа и го прибира, откако лавата се засушила и оладила.

реклама

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијајануари 10, 2018
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијајануари 10, 2018
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијајануари 10, 2018
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: