fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ХАВАИ: Камера ја сними внатрешноста на вулканска маса (ВИДЕО)

Занимливости

ХАВАИ: Камера ја сними внатрешноста на вулканска маса (ВИДЕО)

Една од камерите што снимаа вулканска ерупција во живо во националниот парк „Вулкани на Хаваите“, била проголтана од лавата, но не се расипала. 

„Гоу-Про“ камерата продолжува да снима и откако е зафатена од течната огнена маса, на 1.000 степени Целзиусови. Снимен е и моментот кога сопственикот на уредот, Ерик Сторм го наоѓа и го прибира, откако лавата се засушила и оладила.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.