//
Следи нѐ
To Top

Пијан Русин „влезе“ во продавница со оклопен транспортер

Пијан маж на северот на Русија удрил со оклопен транспортер во продавница и украл шише вино.

Инцидентот се сллучил во градот Апатити, кога маж на возраст од 20-тина години украл оклопен транспортер од локалната воена школа со цел „да се провози низ градот“.

реклама

Авантурата не траела долго, бидејќи „тенкистот“ удрил во излогот на една продавница, уништујавќи притоа и паркиран автомобил.

По судирот пијаниот маж излегол од транспортерот и од продавницата украл шише алкохол.

Полицијата го привела додека одел по улица со пијалокот.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: