Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Слаб локален дожд и снег на планините

Вести

Слаб локален дожд и снег на планините

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, попладне на запад со слаб локален дожд, на повисоките планини со снег.

По одделни котлини ќе има појава на слаба магла, особено претпладне. Температурата ќе се движи од четири до 11 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно, со температура до седум степени.

Поради спуштање на постудена воздушна маса, од недела се можни врнежи од снег на повисоки места.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.