Следи нѐ
To Top

Одмор на Бермудите

Ако се уште немате план за одмор оваа година, Ви ја препорачуваме плажата Елбоу Бич на Бермудите. Овде можете да го набљудувате изгрејсонцето јавајќи коњ, и потоа цел ден да го минете уживајќи во погледот кон азурните води на Атлантскиот Океан.

Елбоу Бич се наоѓа на јужниот брег на Бермудите и нуди 98 соби за гости, со изглед во колонијален стил, при што секоја од нив ветува комфор, приватност, луксуз, неколку современи детали и совршен поглед на океанот.

реклама

Одмор на Бермудите

Во однос на рекреацијата, децата можат да се забавуваат во клубот што им е посветен ним, додека Вие се опуштате во холистичките спа третмани во када од гранит.

Оние кои сакаат авантура, може да се прошетаат низ гребените и пристаништата, а потоа да се одморат покрај базенот со коктел.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.