//
Следи нѐ
To Top

Одмор на Бермудите

Ако се уште немате план за одмор оваа година, Ви ја препорачуваме плажата Елбоу Бич на Бермудите. Овде можете да го набљудувате изгрејсонцето јавајќи коњ, и потоа цел ден да го минете уживајќи во погледот кон азурните води на Атлантскиот Океан.

Елбоу Бич се наоѓа на јужниот брег на Бермудите и нуди 98 соби за гости, со изглед во колонијален стил, при што секоја од нив ветува комфор, приватност, луксуз, неколку современи детали и совршен поглед на океанот.

реклама

Во однос на рекреацијата, децата можат да се забавуваат во клубот што им е посветен ним, додека Вие се опуштате во холистичките спа третмани во када од гранит.

Оние кои сакаат авантура, може да се прошетаат низ гребените и пристаништата, а потоа да се одморат покрај базенот со коктел.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијајануари 12, 2018
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијајануари 12, 2018
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијајануари 12, 2018
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: