//
Следи нѐ
To Top

Вевчански карневал – 14 века стар театар на отворено (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Загадувањето во Скопје, актуелниот американски претседател Доналд Трамп, спорот со името и случувањата во МПЦ, маршот на сексуалните работнички и ЛГБТИ лицата се маските кои годинава продефилираа на театарот на отворено во Вевчани како дел од Вевчанскиот карневал за кој се верува дека е стар 14 века.

Погледнете ја галеријата од настанот преку објективот на Ивана Батев и МИА:

реклама

This slideshow requires JavaScript.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: