fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Вевчански карневал – 14 века стар театар на отворено (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МИА / ИВАНА БАТЕВ

Вести

Вевчански карневал – 14 века стар театар на отворено (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Загадувањето во Скопје, актуелниот американски претседател Доналд Трамп, спорот со името и случувањата во МПЦ, маршот на сексуалните работнички и ЛГБТИ лицата се маските кои годинава продефилираа на театарот на отворено во Вевчани како дел од Вевчанскиот карневал за кој се верува дека е стар 14 века.

Погледнете ја галеријата од настанот преку објективот на Ивана Батев и МИА:

This slideshow requires JavaScript.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.