fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ГЕОРГИЕВСКИ: Словенија е минато, мислиме само на дуелот со Црна Гора

Ракомет

ГЕОРГИЕВСКИ: Словенија е минато, мислиме само на дуелот со Црна Гора

Ракометарите на Македонија со победа го почнаа учеството на Европскиот шампионат во Хрватска. Со нов триумф против Црна Гора вечерва нашите ракометарите ќе го обезбедат пласманот во следната фаза.

– Црна Гора на отворањето не одигра добро, тие можат и знаат да играат подобро. Неиграњето на Борозан е проблем за нашиот денешен противник, во чии редови има и други добри бекови. Клучно е да се запрат нивните бекови, тука мислам на Липовина. Воедно не смееме да им дозволиме да имаат серија голови. Ова е многу важен натпревар, бидејќи имаме квалитетен и незгоден противник. Ние веќе ја заборавивме Словенија, а мислиме само на Црна Гора, изјави Георгиевски.

Проблем за нашата репрезентација може да претставува повредата на Филип Миркуловски чиј настап е неизвесен. Последниот збор ќе го има лекарскиот тим заедно со стручниот штаб.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Ракомет

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.