Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Почина Долорес О’Риордан, пејачката на бендот „Кренберис“

Музика

Почина Долорес О’Риордан, пејачката на бендот „Кренберис“

На 47 годишна возраст во Лондон ненадејно почина Долорес О’Риордан – пејачката на популарната ирска група „Кренберис“.

Според информации од лондонската полиција, засега не се познати деталите за причината за смртта, освен дека починала ненадејно и нејзиното семејство е во шок.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.