//
Следи нѐ
To Top

Почина Долорес О’Риордан, пејачката на бендот „Кренберис“

На 47 годишна возраст во Лондон ненадејно почина Долорес О’Риордан – пејачката на популарната ирска група „Кренберис“.

Според информации од лондонската полиција, засега не се познати деталите за причината за смртта, освен дека починала ненадејно и нејзиното семејство е во шок.

реклама

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Музика

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: