//
Следи нѐ
To Top

Извлечен добитникот на „Пазари, греби, добиј!“ на Рамстор мол

Новогодишната наградна игра „Пазари, греби, добиј!“ на Рамстор мол и официјално заврши.

Истата започна на 24-ти ноември и траеше до 15-ти јануари. 53 дена посетители на Рамстор мол ја имаа можноста да добијат некој од 110-те кујнски апарати и таблети.

реклама

Главната награда на „Пазари, Греби, Добиј!“ беше најновиот Citroen C3 Aircross. Над 30.000 недобитни грепки влегоа во конечното извлекување кое се одржа денес, 16.01.2018. Среќниот добитник на уникатниот автомобил е Моника Стефановска.

Рамстор мол продолжува со традицијата секојдневно да ги изненадува и редовно да ја наградува лојалноста на своите посетители и потрошувачи. Од управата на молот истакнуваат дека и оваа година ќе следат многубројни маркетинг кампањи кои со сигурност ќе ги задоволат сите кои ќе го посетат центарот во центарот.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијајануари 16, 2018
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијајануари 16, 2018
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијајануари 16, 2018
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: