//
Следи нѐ
To Top

Професионалниот боксер Флоријан Мунтеану ќе настапи во „Крид 2“

Боксерот од романско-германско потекло, Флоријан Мунтеану ќе се појави како еден од главните ликови  во продолжението на легендарната боксерска сага за Роки – „Крид 2“.

Мунтеану ќе го глуми синот на шамионот од некогашниот СССР, Иван Драго, лик кој го обележа четвртиот дел од филмската франшиза.

реклама

Продуцентските куќи МГМ и „Ворнер Брос“ соопштија уште и дека во продолжението на „Крид“ – хитот од 2015, Адонис Џонсон ќе ја повтори улогата на главниот лик Џордан Крид, а пак режисерката палка му припаѓа на Стивен Кепл.

Снимањето на филмот започнува во март годинава.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: