//
Следи нѐ
To Top

Професионалниот боксер Флоријан Мунтеану ќе настапи во „Крид 2“

Боксерот од романско-германско потекло, Флоријан Мунтеану ќе се појави како еден од главните ликови  во продолжението на легендарната боксерска сага за Роки – „Крид 2“.

Мунтеану ќе го глуми синот на шамионот од некогашниот СССР, Иван Драго, лик кој го обележа четвртиот дел од филмската франшиза.

реклама

Продуцентските куќи МГМ и „Ворнер Брос“ соопштија уште и дека во продолжението на „Крид“ – хитот од 2015, Адонис Џонсон ќе ја повтори улогата на главниот лик Џордан Крид, а пак режисерката палка му припаѓа на Стивен Кепл.

Снимањето на филмот започнува во март годинава.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијајануари 16, 2018
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијајануари 16, 2018
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијајануари 16, 2018
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: