//
Следи нѐ
To Top

Руски војник подгревајќи го ручекот, си го запалил транспортерот (ВИДЕО)

Руски војник стациониран на Крим, подгревајќи го својот ручек, уништил еден оклопен транспортер БТР-82, чија вредност изнесува 400.000 евра.

Имено, Семен Мережњиков ископал дупка крај возилото, за во неа да запали оган и да си го подгрее конзервираниот оброк. Пламенот потоа, за несреќа го зафатил и оклопното возило, па тоа било целосно уништено.

реклама

Оваа незгода можела да има и уште потрагичен исход, оти на снимките се гледа како додека војникот Мережњиков, му објаснува на надредениот офицер што се случило, го гаси и рачниот минофрлач зафатен од огнот.

Војникот доби казна од шест месеци затвор.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијајануари 16, 2018
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијајануари 16, 2018
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијајануари 16, 2018
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: