Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ЕХФ објави специјално видео за македонските навивачи

Ракомет

ЕХФ објави специјално видео за македонските навивачи

Официјалниот медиумски канал на Европската ракометна федерација (ЕХФ ТВ), подготви видео за македонските навивачи.

Популарната македонска навивачка „Фаланга“ уште еднаш го привлече вниманието на целокупната европска јавност, со бројноста, начинот и страста со кои македонските навивачи ги бодрат нашите репрезентативци на Европскиот шампионат во Хрватска.

И попладнево во загрепска „Арена“ се очекува најмалку 3.000 до 5.000 Македонци, безрезервно и гласно да ги бодрат црвено-жолтите во дуелот против актуелниот европски шампион Германија.

Почетокот на натпреварот е во 18 часот и 15 минути.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Ракомет

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.