Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Метеор експлодира над небото на Мичиген (ВИДЕО)

Видео

Метеор експлодира над небото на Мичиген (ВИДЕО)

Метеор навлезе во атмосферата на Земјата и експлодира над небото на американската сојузна држава Мичиген, што беше проследено со силна светлина и неколку ненадејни моменти на бучава.

Американската Геолошка опсерваторија притоа забележала и земјотрес со јачина од два степена според Рихтеровата скала.

Американската Национална аеронаутичка и вселенска агенција (НАСА) соопшти дека вселенското тело се движело со брзина oд oкoлу 90.000 километри на час.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Видео

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.