//
Следи нѐ
To Top

Метеор експлодира над небото на Мичиген (ВИДЕО)

Метеор навлезе во атмосферата на Земјата и експлодира над небото на американската сојузна држава Мичиген, што беше проследено со силна светлина и неколку ненадејни моменти на бучава.

Американската Геолошка опсерваторија притоа забележала и земјотрес со јачина од два степена според Рихтеровата скала.

реклама

Американската Национална аеронаутичка и вселенска агенција (НАСА) соопшти дека вселенското тело се движело со брзина oд oкoлу 90.000 километри на час.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Видео

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: