//
Следи нѐ
To Top

Водици во Скопје (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Бог се јави – вистина се јави!

Даниел Дончевски од Ченто по петти пат го фати крстот во Вардар. Дончевски на сите верници им го честита празникот со желби за добро здравје, среќа и бериќет. Од покровителите на настанот беше даруван со голем број подароци.

реклама

Дончевски по 9-ти пат учествува, а оваа година крстот го посветува за здравје на својата фамилија, но и како што рече, за еден мал јунак која се бори против сериозна болест.

Во продолжение погледнете дел од галеријата низ објективот на Ивана Батев / МИА:

This slideshow requires JavaScript.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: