Поврзи се со нас

Популарно.мк

И Путин скокаше по крстот

Вести

И Путин скокаше по крстот

Рускиот претседател Владмир Путин (65) скокна во ледената вода на езерото Селигер, во чест на православниот обичај за празникот Богојавление. 

Путин, на температура од околу шест степени Целзиусови под нулата, скокна по крстот што беше фрлен во водите на Селигер.

Секоја година православните христијани традиционално пливаат во реките и езерата со цел да го фатат крстот во знак на сеќавање на крштевањето на Исус Христос во реката Јордан.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.