Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Децата со искрено мислење за Доналд Трамп (ВИДЕО)

Сцена

Децата со искрено мислење за Доналд Трамп (ВИДЕО)

Минатогодишниот водител на Оскарите, Џим Кимел, направи специјална репортажа во која интервјуирал деца со цел да дознае што мислат за работата на Трамп, како претседател на САД во текот на првата година од прогласувањето.

И како што претпоставувате, добил смешни и интересни одговори.

На прашањето „Како се покажа Трамп во првата година на позицијата претседател?“ едно од децата одговорило:

– „Одлично, го спаси светот.. од хармонија“.

Друго момче, пак, одговорило:

„Сакам да престане да се заканува на Северна Кореја, затоа што не сакам да бидам нападнат со нуклеарка“.

На прашањето што прво помислуваш кога ќе слушнеш „Доналд Трамп“, децата одговориле:

„Мали прсти и портокалово лице“.

Ова видео дефинитивно мора да го погледнете:

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.