//
Следи нѐ
To Top

Децата со искрено мислење за Доналд Трамп (ВИДЕО)

Минатогодишниот водител на Оскарите, Џим Кимел, направи специјална репортажа во која интервјуирал деца со цел да дознае што мислат за работата на Трамп, како претседател на САД во текот на првата година од прогласувањето.

И како што претпоставувате, добил смешни и интересни одговори.

реклама

На прашањето „Како се покажа Трамп во првата година на позицијата претседател?“ едно од децата одговорило:

– „Одлично, го спаси светот.. од хармонија“.

Друго момче, пак, одговорило:

„Сакам да престане да се заканува на Северна Кореја, затоа што не сакам да бидам нападнат со нуклеарка“.

На прашањето што прво помислуваш кога ќе слушнеш „Доналд Трамп“, децата одговориле:

„Мали прсти и портокалово лице“.

Ова видео дефинитивно мора да го погледнете:

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: