//
Следи нѐ
To Top

Домашен сапун за борба против настинка

Сезоната на вируси и настинки е во полн ек, па сите бараат решение за болни синуси.

Еве еден рецепт за сапун или гел за туширање кој ќе помогне во лекување на синусите…

реклама

Состојки:

– 180 грама сода бикарбона,
– 120 милилитри лимонска киселина,
– 90 грама пченкарен скроб,
– три лажици крупна сол,
– една лажица кокосово масло,
– неколку капки есенцијални масла од нане,
– неколку капки етерични масла од еукалиптус
– хранлива зелена боја, и
– калапи.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијајануари 23, 2018
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијајануари 23, 2018
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијајануари 23, 2018
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: