//
Следи нѐ
To Top

ИНСТАГРАМ СТАНА ПОЗАБАВЕН: Можете да додадете „гиф“ анимација на вашето „стори“

Популарната мобилна апликација Инстаграм воведе новитет кој стана хит од првиот ден на користење.

Имено, опцијата ГИФ ви овозможува да додавате анимација на вашето стори, а компанијата тврди дека оваа опција е пред се наменета пред за младата популација со што мобилната апликација ќе стане уште позабавна за користење.

реклама

Браво за Инстаграм!

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Интернет

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: