Поврзи се со нас

Популарно.мк

ИНСТАГРАМ СТАНА ПОЗАБАВЕН: Можете да додадете „гиф“ анимација на вашето „стори“

Интернет

ИНСТАГРАМ СТАНА ПОЗАБАВЕН: Можете да додадете „гиф“ анимација на вашето „стори“

Популарната мобилна апликација Инстаграм воведе новитет кој стана хит од првиот ден на користење.

Имено, опцијата ГИФ ви овозможува да додавате анимација на вашето стори, а компанијата тврди дека оваа опција е пред се наменета пред за младата популација со што мобилната апликација ќе стане уште позабавна за користење.

Браво за Инстаграм!

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Интернет

Маркетинг

Трендинг

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.