//
Следи нѐ
To Top

Кејси Афлек се повлече од „Оскарите“

Mинатогодишниот „оскаровец“ Кејси Афлек нема да биде доделувач на церемонијата за „Оскарите“, поради обвинувања за сексуално вознемирување, соопшти портпаролката на тимот за организација на свеченоста.

И портпаролот на Афлек потврди дека тој нема да се појави на бината, притоа несоопштувајќи други детали.

реклама

Афлек е обвинет за сексуално вознемирување пред доделувањето на „Оскарите“ во 2010 година.

Две членки кои работеле со него на филм, го обвинуваат дека „им се пуштал“, но и двата случаја се решени вонсудски, пренесува Танјуг.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: