Поврзи се со нас

Популарно.мк

Кејси Афлек се повлече од „Оскарите“

Сцена

Кејси Афлек се повлече од „Оскарите“

Mинатогодишниот „оскаровец“ Кејси Афлек нема да биде доделувач на церемонијата за „Оскарите“, поради обвинувања за сексуално вознемирување, соопшти портпаролката на тимот за организација на свеченоста.

И портпаролот на Афлек потврди дека тој нема да се појави на бината, притоа несоопштувајќи други детали.

Афлек е обвинет за сексуално вознемирување пред доделувањето на „Оскарите“ во 2010 година.

Две членки кои работеле со него на филм, го обвинуваат дека „им се пуштал“, но и двата случаја се решени вонсудски, пренесува Танјуг.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.