//
Следи нѐ
To Top

Тепачки за попустот на „Нутела“ во Франција

Ниската цена на „Нутела“ во Франција предизвика „хистерија“ кај купувачите. На социјални мрежи се појави серија видеа од „хаосот“ којшто настана по повод намалението на популарниот чоколаден крем.

Од вчера во Франција, кремот се продава за 70 отсто пониска цена. И, сето тоа доведе до турканици и најголем можен број луѓе на метар квадратен, кои само сакаат да дојдат до својата тегличка…

реклама

– Луѓето се туркаа, кршеа работи, „се тепаа“… Сето тоа изгледаше како оргија, рече за АФП вработен во маркет во францускиот град Форбах.

Цената беше намалена од 4,5 евра за тегла од 900 грама на 1.4 евра.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијајануари 26, 2018
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијајануари 26, 2018
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијајануари 26, 2018
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: