//
Следи нѐ
To Top

Фотошоп грешка на „Венити феир“ која го обиколи светот (ФОТО)

Магазинот „Vanity Fair”, кој важи за едно од најпрестижните светски списанија, направи голема фотошоп грешка на нивната последна насловна страница.

Имено, на фотосесијата на која присуствувале познати холивудски ѕвезди меѓу кои Том Хенкс, Никол Кидман, Роберт Де Ниро, Опра Винфри и Рис Витерспун, е направена голема грешка на екстремитите на дел од ѕвездите.

реклама

Опра и Рис се пошегуваа на твитер за своите „екстра” екстремитети.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијајануари 26, 2018
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијајануари 26, 2018
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијајануари 26, 2018
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: