//
Следи нѐ
To Top

Специјална понуда за вљубените на хотел во Париз

Хотелот „Мандарин Ориентал“’ во Париз во соработка со модниот дизајнер Кристијан Лубутин, нуди посебен пакет „за безнадежните романтичари“.

Имено, по повод претстојниот „месец на љубовта“, хотелот нуди пакет „Париски Валентајн“ што вклучува маникир во собата, облекување во бутикот „Кристијан Лубутин Парис Бјути“, како и подарок од три Лубутин производ – маскара, лак за нокти и масло за усни.

реклама

За време на маникирот, гостите ќе може да уживаат во шампањското „Луј Редерер“ и во неколку видови чоколада.

Сето тоа чини 1.245 евра за една ноќ. Понудата важи во текот на цел февруари.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијајануари 27, 2018
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијајануари 27, 2018
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијајануари 27, 2018
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: