//
Следи нѐ
To Top

ИСТРАЖУВАЊЕ: Жените причинуваат најмногу главоболки во семејството

Жените се оние членови на семејството, кои ни причинуваат најмногу главоболки, од причина што внесуваат најмногу чувства и емоции во односите со најблиските, се посочува во најновото истражување на израелскиот универзитет Бар Илан и на калифорнискиот Беркли Универзитет.

Резултатите говорат дека 15 отсто од испитаниците признале дека имаат проблематични семејни односи… Оние кои предизвикуваат најмногу проблеми се бабите, потоа – сопругите и сестрите.

реклама

Во испитувањето учествувале 1.100 жители од Сан Франциско, на возраст меѓу 20 и 70 години.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијајануари 28, 2018
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијајануари 28, 2018
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијајануари 28, 2018
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: