//
Следи нѐ
To Top

И ТОА ГО ИМА: Дванаесет камили елиминирани на натпревар за убавина поради ботокс

Дванаесет камили беа дисквалификувани на натпреварот за убавина во рамките на фестивалот Камила, кој се одржува во Саудиска Арабија секоја година во јануари, а од овај необичен натпревар беа елиминирана, бидејќи употребувале ботокс за да се разубават.

Наградите се богати – вкупна вредност од околу 46 милиони евра – па учесниците на натпреварот честопати прибегнуваат кон контроверзни методи со цел да освојат вредни титули.

реклама

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијајануари 28, 2018
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијајануари 28, 2018
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијајануари 28, 2018
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: