//
Следи нѐ
To Top

Авион принудно слета на автопат во Калифорнија

Мал авион мораше принудно да слета на Автопатот 55 во месноста Коста Меса во јужна Калифорнија.

Настанот се случил нешто пред 20:00 часот по локално време.

реклама

Нема информации за жртви и повредени во инцидентот, но Си-би-ес Њуз јавува за можни повредени „на земја”, односно меѓу возачите на автомобилите.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: