//
Следи нѐ
To Top

Девет работи што мајката треба да ги направи додека бебето спие

Тоа што понекогаш сакате да се одморите од сѐ, не значи дека сте лоша мајка.

Додека бебето спие мајката може да направи некои работи, пред сѐ да се посвети на самата себе.

реклама

1. Легнете на под, гледајте во таван и воодушевувајте се на тишината.

2. Размислете за туширање, а потоа вратете се на првиот совет.

3. Проверете ги социјалните мрежи, новостите и текстуалните пораки за повторно да воспоставите врска со реалноста.

4. Наместо набрзина да подготвувате вечера, да чистите или перете, одлучете се да ги лакирате ноктите.

5. Поминете неколку минути гледајќи го бебето. Воодушевувајте се на чудото кое сте го создале.

6. Исфрлете го од себе чувството на вина.

7. Одете до фрижидерот.

8. Повикајте го сопругот за да се пофалите дека бебето спие.

9. Размислете за јога. Еден до два чекори ќе ви ја подигнат самодовербата.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијајануари 29, 2018
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијајануари 29, 2018
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијајануари 29, 2018
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: