Следи нѐ
To Top

Златан Ибрахимовиќ го посети и Скопје (ФОТО)

Познатиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ кој вчера беше забележан во Штип, денеска го посети и Скопје.

Според дел од фотографиите објавени на социјалните мрежи, Ибрахимовиќ ручал и престојувал во Хотел Мериот во Скопје.

реклама

Инаку, Златан Ибрахимовиќ е во посета во Македонија поради актуелната сезона на лов, а се очекува да остане во нашата земја и во наредните денови.

Златан Ибрахимовиќ го посети и Скопје (ФОТО)

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Спорт

 • Вардарци пристигнаа во Келн
  Вардарци пристигнаа во Келн

  Ракометарите на Вардар денеска пристигнаа во Келн каде викендов ќе ги играат натпреварите на Ф4 турнирот во Лигата на шампионите. реклама

  Информативна Редакцијајануари 29, 2018
 • По шести пат Прв до врв
  По шести пат Прв до врв

  Шестото издание на најголемиот планински спортски настан во регионот, Прв до врв 2018 ќе се одржи денеска на скопско Водно. реклама

  Информативна Редакцијајануари 29, 2018
 • Вардар остана без трофеј, Ѓер ја одбрани титулата
  Вардар остана без трофеј, Ѓер ја одбрани титулата

  Ракометарките на Вардар беа поразени со минимални 27:26 од актуелниот европски првак Ѓер во финалето на Ф4 турнирот од Лигата на...

  Информативна Редакцијајануари 29, 2018
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.