fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Најуспешниот македонски пливач „заплива“ и во манекенските води (ФОТО)

МК Сцена

Најуспешниот македонски пливач „заплива“ и во манекенските води (ФОТО)

Младиот и успешен македонски пливач Љупчо Ангеловски, кој е носител на апсолутниот државен рекорд во дисциплината 50 метри пеперутка, реши да „заплива“ и во манекенските води.

Тој за себе вели дека од секогаш сакал да се пробие и во манекенството, а по оваа успешна фотосесија дефинитивно згодниот пливач ќе го гледаме и како модел.

Инаку Ангеловски е студент на Факултетот за физичка култура и ќе ја претставува Македонија на претстојните Летни олимписки игри кои ќе се одржат во 2020 година во Токио, Јапонија.

Во продолжение погледнете ја фотогалеријата:

This slideshow requires JavaScript.

 

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.