Поврзи се со нас

Популарно.мк

На Греми наградите, уметниците носеа бели рози

Сцена

На Греми наградите, уметниците носеа бели рози

Во Њујорк синоќа се одржа доделувањето на „Греми“ музичките награди, а уметниците притоа носеа бели рози, додека чекореа на црвениот тепих, во знак на солидарност со движењето „Времето истече” (Time’s Up), која пружа правна и финансиска помош за жртвите на сексуално вознемирување и злоставување.

Текстописецот Дајен Ворен, која вкупно 15-ти пат беше номинирана за „Греми“ награда, не носеше роза, туку бели ракавици со натписи „девојка” и „моќ”.

Исто така, многумина од ѕвездите зачекорија пред фото-објективите во црни тоалети и костими.

Доделувањето на „Греми“ наградите синоќа, првпат по 15 години, се одржа во Њујорк.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг

Трендинг

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.