//
Следи нѐ
To Top

Сестрите Хадид голи на пролетната насловна страница на „Вог“ (ФОТО)

Едни од најславните сестри на денешницата, познатите модели Џиџи и Бела Хадид се разголија за пролетното издание на магазинот„Вог“.

Тие позираа како од мајка родени позираа пред објективот на прочуениот фотограф Стивен Мејзел.

реклама

Фотографијата, која е направена во црно-бела техника, предизвика бројни критики на социјалните мрежи. Двете сестри се потполно голи, седнати една наспроти друга и се допираат.

Освен насловната фотографија, беа објавени уште две фотографии на кои тие носат иста креација од Версаче.

Сестрите Хадид голи на пролетната насловна страница на „Вог“ (ФОТО)

Фановите преку социјалните мрежи оваа фотографија ја оценија како невкусна. Во коментарите на Твитер има и такви кои велат дека сестрите, особено Бела, изгледаат непрепознатливо.

Сестрите Хадид голи на пролетната насловна страница на „Вог“ (ФОТО)

– „Бела воопшто не личи на себе”, се вели во еден од коментарите на Твитер.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: