fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Сестрите Хадид голи на пролетната насловна страница на „Вог“ (ФОТО)

Сцена

Сестрите Хадид голи на пролетната насловна страница на „Вог“ (ФОТО)

Едни од најславните сестри на денешницата, познатите модели Џиџи и Бела Хадид се разголија за пролетното издание на магазинот„Вог“.

Тие позираа како од мајка родени позираа пред објективот на прочуениот фотограф Стивен Мејзел.

Фотографијата, која е направена во црно-бела техника, предизвика бројни критики на социјалните мрежи. Двете сестри се потполно голи, седнати една наспроти друга и се допираат.

Освен насловната фотографија, беа објавени уште две фотографии на кои тие носат иста креација од Версаче.

Фановите преку социјалните мрежи оваа фотографија ја оценија како невкусна. Во коментарите на Твитер има и такви кои велат дека сестрите, особено Бела, изгледаат непрепознатливо.

– „Бела воопшто не личи на себе”, се вели во еден од коментарите на Твитер.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.