//
Следи нѐ
To Top

Инстаграм ќе ви кажува колку луѓе ви го гледаат профилот

Популарната социјална мрежа Инстаграм развива нова функционалност која сигурно сите со нетрпение ја очекуваат.

Имено, апликацијата ќе им покажува на корисниците колку пати нивниот профил бил посетуван во текот на една седмица.

реклама

Информацијта ќе се појавува на вашиот приватен профил, а според информации на весникот „Индепедент“ истата ќе биде воочлива и на видливо место, што значи дека тешко ќе може да се заобиколи.

Но, и покрај тоа што ќе се покажува колку луѓе ви го гледаат профилот, сепак нема да знаете кој точно ве посетил.

Инстаграм се уште ја тестира опцијата, па затоа истата не е достапна за сите корисници.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Интернет

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: