fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Феноменот „сина крвава супермесечина“ го осветли небото ширум светот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Sci-fi

Феноменот „сина крвава супермесечина“ го осветли небото ширум светот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Денеска хит низ целиот свет е уникатниот настан – Сината крвава супермесечина, кој последен пат бил видлив од Земјата пред 150 години.

Како што патуваат часовните зони, така овој редок феномен го разубави вечерното небо над САД, па потоа се префрли и во Австралија, Азија и Русија.

Месечината беше видлива и од Македонија.

Во продолжение погледнете дел од најубавите фотографии од Сината крвава супермесечина ширум светот:

This slideshow requires JavaScript.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Sci-fi

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.