//
Следи нѐ
To Top

Феноменот „сина крвава супермесечина“ го осветли небото ширум светот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Денеска хит низ целиот свет е уникатниот настан – Сината крвава супермесечина, кој последен пат бил видлив од Земјата пред 150 години.

Како што патуваат часовните зони, така овој редок феномен го разубави вечерното небо над САД, па потоа се префрли и во Австралија, Азија и Русија.

реклама

Месечината беше видлива и од Македонија.

Во продолжение погледнете дел од најубавите фотографии од Сината крвава супермесечина ширум светот:

This slideshow requires JavaScript.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Sci-fi

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: