Поврзи се со нас

Популарно.мк

По тепачките за „Нутела“, „војна“ и за евтини пелени (ВИДЕО)

Видео

По тепачките за „Нутела“, „војна“ и за евтини пелени (ВИДЕО)

По крвавите турканици и кубењето коси за кремот „Нутела“, сега Французите во супермаркетите се истепаат и за евтини пелени.

Само неколку дена по неодоливиот сладок попуст за чоколадниот крем, и намалението на детски пелени во супермаркетот „Интермаша“, докажа дека цената ги менува луѓето и нивните манири.

Имено, трговскиот ланец ја намали цената од 21 евро за големо пакување пелени на седум евра и купувачите повторно ги покажаа своите примитивни нагони.

– Беше страшно, работите излегоа вон контрола. Пред вратите имаше 250 луѓе и пред да отвориме. Жените се тепаа, па моравме да повикаме полиција, изјави шефот на продавницата.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Видео

Маркетинг

Трендинг

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.