//
Следи нѐ
To Top

ГАК: „Нема исчезнато бебе, случајот пријавен во полиција“

Клиниката за гинекологија и акушерство демантира дека имало исчезнато бебе како што вчера објавија дел од медиумите пренесувајќи изјава од таткото на новороденчето. 

– Не е точна дадената изјава дека бебето „му го нема“, туку дека мајката која како оперирана се уште е на интензивна нега и дека документите уште се таму, соопшти ГАК за случајот за кој вчеравечер се огласи и Министерството за здравство со најава дека ќе го истражи.

реклама

Од Клиниката, меѓу другото, информираат дека таткото на бебето се однесувал аргресивно и со навреди кон медицинскиот персонал и дека нивната Управа случајот го пријавила во полиција.

– Случајот е пријавен во полиција и ќе добие правна завршница онаква каква што се случува при кршење јавен ред и мир, напад и навреда на службени лица, стои во демантот.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: