//
Следи нѐ
To Top

Лејди Гага ја откажа европската турнеја поради силни болки

Познатата поп пејачка Лејди Гага ги откажа последните концерти од европската турнеја поради силни болки.

Како што таа објави на твитер, нејзиното здравје било на прво место:

реклама

– „Многу сум скршена, не знам како да го опишам ова. Мојот лекарски тим ја поддржа одлуката да се вратам дома. Морам своето здравје да го ставам на прво место“, објави пејачката на Твитер.

Лејди Гага ги откажа концертните настапи во Велика Британија, Швајцарија, Германија, Шведска, Данска и Франција, во рамките на својата европска турнеја за албумот „Џоан“.

На сите што купиле влезници за концертите ќе им бидат вратени парите, а Гага  се надева на што поскоро враќање и настапи во градовите во коишто се откажани концертите.

Лејди Гага пати од хроничната болест фибромијалгија, којашто предизвикува болки во целото тело.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: