//
Следи нѐ
To Top

Роби Вилијамс повеќе нема да ја пее неговата најпозната песна

Британската поп ѕвезда Роби Вилијамс на концертите повеќе нема да ја пее една од неговите најслушани песни „Angels“, бидејќи, како што вели тој, не е во состојба да ги контролира емоциите при изведувањето на таа песна.

Вилијамс, во интервјуто за „Дејли Стар“ посочи дека често му се случува да заплаче кога обожавателите во публиката ќе откријат со што ги поврзува неговиот најголем хит.

реклама

– Морам да останам прибран или би можел да заплачам на што било и да изгледам јадно. Некои луѓе уште пред да ја запеам „Angels“ креваат транспаренти посветени на нивните мајки или татковци кои се починати. Тогаш помислувам „О,господе, ќе се распакам, тоа ме погоди“, објасни Вилијам.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Музика

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: