Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Роби Вилијамс повеќе нема да ја пее неговата најпозната песна

Музика

Роби Вилијамс повеќе нема да ја пее неговата најпозната песна

Британската поп ѕвезда Роби Вилијамс на концертите повеќе нема да ја пее една од неговите најслушани песни „Angels“, бидејќи, како што вели тој, не е во состојба да ги контролира емоциите при изведувањето на таа песна.

Вилијамс, во интервјуто за „Дејли Стар“ посочи дека често му се случува да заплаче кога обожавателите во публиката ќе откријат со што ги поврзува неговиот најголем хит.

– Морам да останам прибран или би можел да заплачам на што било и да изгледам јадно. Некои луѓе уште пред да ја запеам „Angels“ креваат транспаренти посветени на нивните мајки или татковци кои се починати. Тогаш помислувам „О,господе, ќе се распакам, тоа ме погоди“, објасни Вилијам.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.