fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„Спајс грлс“ ќе пеат на свадбата на принцот Хари и Меган Маркл

Сцена

„Спајс грлс“ ќе пеат на свадбата на принцот Хари и Меган Маркл

Гери Хорнер, позната и како Гингер Спајс, им со доверила на нејзините пријатели дека првиот настап, по повод враќањето на сцена на нејзината група Спајс грлс, ќе биде на кралската свадба во мај. 

Гингер Спајс, смета дека тоа е вистинска прилика и дека добро се вклопува во нејзината идеја, враќањето на Спајс грлс на биде „многу британско“.

Освен тоа, членките на Спајс грлс сакаат да пеат на свадбата на принцот Хари (33) и Меган Маркл (36), бидејќи идната невеста е нивен голем обожавател.

Пред одредено време, членките на групата Спајс грлс повторно се собраа и најавија нивно враќање на сцената.

Кралската свадба ќе се одржи на 19 мај.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.