//
Следи нѐ
To Top

„New Rules“ на Дуа Липа доби и македонска преработка (ВИДЕО)

Песната „New Rules“ на мегапопуларната Дуа Лупа, со која имавме чест да направиме ексклузивно интервју за Нова година, стана толку многу слушана што доби и македонска преработка.

Преработката ја направиле битолчани, а во текстот се пее: „Лежам цел ден спружена, другарките над глата…“.

реклама

Пародијата на спотот преку ноќ доби повеќе илјади прегледи.

Погледнете го видеото:

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: