//
Следи нѐ
To Top

Реклама на „Супер боул“ која ги трогна американците

Таткото на девојка која прерано го изгубила својот живот во сообраќајна несреќа од неисправна заштитна ограда, закупил реклама за време на „Супер боул“ со цел истата да биде видена од Доналд Трамп.

Имено, Стив Ајмерс ја изгубил својата ќерка во сообраќајна несреќа во Тенеси. Таа имала само 17 години, а потврдено е дека загинала од неисправната заштитна ограда.

реклама

– „Државата ништо не презема. Едно е да се изгуби дете во сообраќајна несреќа во која ништо не си можел да направиш, а друго е кога детето ќе ти почине поради неправилна сигнализација, но за тоа на министерството не му е гајле воопшто“, вели Стив.

Стив за 1000 долари ја закупил рекламата во време на мечот на годината.

– „Вредеше за парите, се надевам дека прилог видеото ќе го види претседателот Трамп, кој одмора во својата резиденција“, додава очајниот татко.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијафевруари 5, 2018
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијафевруари 5, 2018
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијафевруари 5, 2018
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: