//
Следи нѐ
To Top

Автопатот ќе се вика „Пријателство“, аеродромот „Меѓународен аеродром Скопје“

Автопатот што не повзрзува со јужната граница ќе се преминува во „Пријалетство“, а скопскиот аердором во „Меѓународен аеродром Скопје“, соопшти вечерва премиерот Зоран Заев на заедничката прес-конференција  со евроамбасадорот Самуел Жбогар.

Со одлуката која што ја донела Владата на денешната седница, рече премиерот Заев, се потврдува исчекорот за градење пријателство и доверба со Грција.

реклама

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: