//
Следи нѐ
To Top

Меган Маркл ќе плати дел од трошоците за кралската венчавка

Кралските свадбени подготовки и трачеви околу Меган Маркл и принцот Хари се главна тема во светските медиуми месеци наназад, а британските медиуми наводно дознале и колку сето тоа ќе чини.

Имено, порталот „Брајдс” земајќи ги предвид послугата, музиката, обезбедувањето, украсувањето и сите други елементи, „пресмета“ дека за церемонијата кралското семејство ќе потроши половина милион фунти.

реклама

Венчавката е закажана за 19 мај и ќе се одржи во црквата Сент Џорџ во дворецот Виндзор во Лондон. На свеченоста се очекува да има околу 600 гости, а на самата прослава двојно помалку – 300.

Иако се уште „се лицитира“ и со името на дизајнерот на венчаницата, веќе се знае дека Маркл самата ќе си го плати свечениот фустан, токму како што стори и Кејт Мидлтон.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијафевруари 6, 2018
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијафевруари 6, 2018
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијафевруари 6, 2018
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: