//
Следи нѐ
To Top

Три најчести причини за кавга во среќните врски

Во секоја караница, најважно е да запомните дека комуникацијата со партнерот мора да продолжи, макар тоа било и со викање.

Кавгата е вид комуникација и на тој начин се решаваат проблемите.

реклама

Сите тоа го прават

Сите двојки се караат и тоа е сосем нормално. Кога се чувствувате фрустрирано или сте изнервирани, кажете го тоа отворено, изразете ја својата загриженост, смета брачниот советник Ракел Сусман.

Имате различни финансиски приоритети

Вие сакате нов кревет, тој сака да инвестира во нешто. Различните желби кај двојките се исто така сосем нормални, а најважно е секој да ги изрази своите желби – за нештата да не станат „поголеми“ и посериозни, секако.

„Ситници“

Ова се однесува на секојдневието, како перењето алишта или миење садови. Секој има свои навики и начини како го прави сето тоа. Попуштете, опуштете се, почитувајте ги навиките на другиот, но и побарајте почит за себе.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијафевруари 7, 2018
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијафевруари 7, 2018
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијафевруари 7, 2018
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: