Поврзи се со нас

Популарно.мк

Српската Влада доделува 100 автомобили во наградна игра

Занимливости

Српската Влада доделува 100 автомобили во наградна игра

Владата на Србија, преку наградната игра „Земи сметка и победи”, доделува 100 автомобили, двојно повеќе од минатата година.

Како што јавуваат српските медиуми, Владата минатиот месец одлучила, меѓу другите вредни награди, на играчите на среќа да им подели дури 100 патнички автомобили.

Државната Дирекција за имот доби задача најдоцна до 12 февруари да обезбеди нови возила за среќните добитници.

Наградниот фонд на државната лотарија годинава се очекува да биде 270 милиони динари (140 милиони дeнари).

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.