fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Емпајер Стејт Билдинг во Њујорк во боите на македонското знаме

Вести

Емпајер Стејт Билдинг во Њујорк во боите на македонското знаме

Боите на македонското знаме, заедно со другите знамиња на земјите учеснички на Зимските олимписки игри 2018 ќе бидат осветлени на познатата њујоршка зграда Емпајар Стејт Билдинг.

Осветлувањето е во чест на денешното отворање 23. Зимски олимписки игри кои се одржуваат во Пјонгчанг, Јужна Кореја.

Како што информираат од Министертсвото за надворешни работи, осветлувањето и ротирањето на боите на знамињата на земјите учеснички на ЗОИ, ќе започне денеска во 23:22 часот по македонско време.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.