//
Следи нѐ
To Top

Емпајер Стејт Билдинг во Њујорк во боите на македонското знаме

Боите на македонското знаме, заедно со другите знамиња на земјите учеснички на Зимските олимписки игри 2018 ќе бидат осветлени на познатата њујоршка зграда Емпајар Стејт Билдинг.

Осветлувањето е во чест на денешното отворање 23. Зимски олимписки игри кои се одржуваат во Пјонгчанг, Јужна Кореја.

реклама

Како што информираат од Министертсвото за надворешни работи, осветлувањето и ротирањето на боите на знамињата на земјите учеснички на ЗОИ, ќе започне денеска во 23:22 часот по македонско време.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: