Следи нѐ
To Top

Модна ревија во Њујорк против сексуално вознемирување

Во Њујорк се одржа модна ревија инспирирана од кампањата на социјалните мрежи под слоганот „И јас“ (#MeToo), со цел разоткривање на сексуалното вознемирување ширум САД.

Манекенките се појавија на модната писта со ангелски крилја, придружувани од мажи кои носеле маски во облик на свинска глава.

реклама

Една од манекенките во бела наметка до под, со крилја на рамената, стоела на крајот од пистата, изјавувајќи дека и самата била жртва на сексуален напад.

Се очекува дека и многу други модели, кои учествуваат на ревијата, да ги споделат своите искуства со публиката во врска со сексуалното вознемирување.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • На Месечината има погребан човек

  На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја посетиле: делови од летала и сонди, камери, ранци, па дури и голф-топче…...

  Информативна Редакцијафевруари 10, 2018
 • Трите одлики на секој успешен човек

  Кога ги гледате успешните луѓе околу вас, забележувате дека имаат многу заедничко. Сите успешни жени, на пример, блескаат од самодоверба. реклама

  Информативна Редакцијафевруари 10, 2018
 • Најбогатиот фудбалер во светот игра за резервите на Лестер

  Фудбалот е шанса за огромно мнозинство на човештвото да избега од безнадежната иднина, мизерија, глад и насилство. Фудбалот создава огромни можности...

  Информативна Редакцијафевруари 10, 2018
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.