//
Следи нѐ
To Top

Модна ревија во Њујорк против сексуално вознемирување

Во Њујорк се одржа модна ревија инспирирана од кампањата на социјалните мрежи под слоганот „И јас“ (#MeToo), со цел разоткривање на сексуалното вознемирување ширум САД.

Манекенките се појавија на модната писта со ангелски крилја, придружувани од мажи кои носеле маски во облик на свинска глава.

реклама

Една од манекенките во бела наметка до под, со крилја на рамената, стоела на крајот од пистата, изјавувајќи дека и самата била жртва на сексуален напад.

Се очекува дека и многу други модели, кои учествуваат на ревијата, да ги споделат своите искуства со публиката во врска со сексуалното вознемирување.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијафевруари 10, 2018
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијафевруари 10, 2018
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијафевруари 10, 2018
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: