//
Следи нѐ
To Top

Голи модели му пркосеа на студот поради „Бојата на поларната мечка“

Неколку машки и женски модели со  голи обоени тела прошетаа низ Тајмс Сквер во Менхетн, пркосејќи им на студот и дождот, во рамки на манифестацијата „Бојата на поларната мечка” (The Polar Bear Paint).

Манифестацијата ја организирал уметникот Енди Голуб, кој употребил бои за тело, со цел да ја промовира поврзаноста на луѓето преку уметноста.

реклама

Моделите кои учествуваа во манифестацијата тргнаа „насликани“ од студиото во Тајмс Сквер, а потоа продефилираа низ улиците, позирајќи пред фоторепортерите, снимателите и љубопитните туристи.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијафевруари 12, 2018
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијафевруари 12, 2018
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијафевруари 12, 2018
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: