fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Спасени шестмината скијачи кои се изгубија на Попова Шапка

Вести

Спасени шестмината скијачи кои се изгубија на Попова Шапка

Нивното исчезнување вчера околу 17:30 часот во Полициското одделение Попова Шапка го пријавиле 30-годишниот Ф.Р од тетовското село Лисец и косовскиот државјанин М.З.

Шестмината скијачи, од кои двајца косовски и четворица македонски државјани, околу 14 часот и 30 минути со жичница се искачиле на „Церипашина“ и потоа се спуштиле по патеката Јелак. Но, поради густата магла залутале и се изгубиле во непознат шумски предел, два километра северно од месноста „Шипковачки бачила“, над селото Вешала.

Веднаш е организирана потрага и околу 21 часот сите се пронајдени живи и здрави во месноста „Студорек“, во близина на „Шипковачки бачила“, и со ратрак се спуштени кон Полициското одделение Попова Шапка, информира МВР.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.